Sümeg Város Önkormányzatának kitüntető díszoklevelét

Szalai Luca (12.cérdemelte ki,
aki a gimnáziumi évek alatt példát mutatott szorgalmával, közösségért végzett munkájával, és a legkimagaslóbb tanulmányi eredményt érte el.

Az Öregdiákok Baráti Köre
minden évben megjutalmazza a 4, illetve 5 éven át legkiemelkedőbb tanulmányi eredményt teljesítő végzős diákokat. Az emlékplaketteket 10.000 Ft jutalommal

Szalai Luca (12.c) , Pintér Veronika (12.c)  és Szabó Benjámin (12.c) vehették át.

Dr. Stach Dezső Alapítvány
emlékplakettel és 10.000 Ft-tal jutalmazta kiemelkedő közösségi munkájukért

Molnár Sára (12.a), Pintér Veronika(12.c) és Szalai Nikoletta (12.a)  a végzős tanulókat.

Az Öregdiákok Baráti Köre, illetve a Kör tagjai a legjobb érettségi dolgozatokat oklevéllel és 10.000 Ft –tal jutalmazták. Ebben az évben

• a legjobb magyar nyelv és irodalom dolgozatot Szőke Péter (12.c) írta,
  • a legjobb matematika érettségit Szalai Luca (12.c) írta (így ő lett AZ ÉV MATEMATIKUSA is),
  • a legjobb angol írásbeli vizsgáért megosztva Szalai Luca és Kenyeres Gábor (12.c)
  • legjobb német érettségi dolgozatért pedig Simon Dominik (12.a) kapta a jutalmat.

A Papp Imre Várkapitány díjat és a díszoklevéllel járó 50-50 ezer Ft jutalmat kiérdemelte:

Koronczi Melissza Violetta  (9.c)
Szabó Gréti Gyöngyvirág  (10.c)
Deli Mercédesz (11.c)
Szalai Luca (12.c)

A kitüntetettek fényképe felkerül iskolánk büszkeségfalára.

Az Öregdiákok Baráti Köre, illetve a Kör tagjai jutalmakat ajánlottak fel egyes tantárgyakhoz kapcsolódó tudományos tevékenységekért:

1. AZ ÉV TÖRTÉNÉSZE díjat Baráth Mónika (11.c) nyerte el dolgozatával, amely egy forrásgyűjtemény kommentárokkal Bethlen István élete és munkássága témakörben.

Köszönet Élész Andrásné öregdiáknak, aki a díjat alapította Farkas Piroska tanárnő emlékére, és felajánlotta a pénzjutalmat.

1. AZ ÉV IRODALMÁRA és AZ ÉV NYELVÉSZE címeket ebben a tanévben Koronczi Melissza (9.c) érdemelte ki egy fiktív interjú készítésével, amelynek témája: Pilinszky János élete és művei, illetve Az idegen szavak a magyar nyelvben című dolgozatával. A díjakat felajánlotta: Dr. Tölgyesi József és Szaniszló Jánosné öregdiákok.
  2. AZ ÉV GEOGRÁFUSA díjat az idei tanévben Hári Bence ( a) nyerte el„A tanúhegyek bűvöletében” című pályázatával.

A díjat Kaiser Mihály az ÖDBK elnöke ajánlotta fel.

Természettudományi versenyeken való sikeres szerepléseiért elismerő oklevelet kapott:

Hári Bence (11.a)

– Nagy István Országos Földtudományi pályázat – V. helyezés
– Biodiverzitás 2021. napja verseny – Kimagasló eredményéért oklevél
– „Szeresd a Földet” projektverseny – országos VI. helyezés

A Mészáros – Ábrahám Alapítvány támogatói díjait átadja Tobakné Bella Mária, a kuratórium elnöke.

1. Gruber Ramóna (9.a)
  2. Horváth Letícia Laura (10.c)
  3. Kósa Zoárd (10.c)

Kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásért, szorgalmáért könyvjutalomban részesült:

9. évfolyam:
Baráth Blanka Bíborka

Czirók Viktória
Réfi Márta

10. évfolyam:
Hajdú Réka-kitűnő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért

11. évfolyam:
Marton Kimberli

Kiváló tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásért, szorgalmáért könyvjutalomban részesült:

9. évfolyam:
Angyal Kincső

Sóstai Fanni
Péter Elizabet

10. évfolyamon jeles tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért
Horváth Letícia Laura
Kapolcsi Veronika
Keszey Kitti
Sélley Borbála
Tóth Bálint

11. évfolyamon:
Dégi Donát István-  jeles tanulmányi eredményéért, példamutató szorgalmáért és

Kőmíves Liliána,
Tanai Petra és
Molnár Zsóka –     jeles tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért.

Röplabda sportág terén nyújtott kimagasló eredményéért könyvjutalomban részesült:
Óhidi Richárd (10,a)